Rady dla rysowników

Rysowanie czy malowanie nie jest zarezerwowane dla wąskiej grupy osób, które odkryły w sobie nieprzeciętne zdolności. Każdy może spróbować swoich sił w rysowaniu. Dla najbardziej ambitnych swoje oferty mają liczne szkoły i akademie rysunku. Wiele osób zajmuje się jednak rysowaniem amatorsko. Mogą oni skorzystać z licznych portali i blogów, których autorzy udzielają darmowych porad dla rysowników. Co więcej, często możemy natrafić tam na bezpłatne kursy online. Są one nie tylko tanie ale i skuteczne.

Tym, którzy chcieliby spróbować swoich sił w rysunku przedstawiamy kilka istotnych rad, które mogą się przydać w stawianiu pierwszych kroków na gruncie artystycznym. Niektórym mogą się one wydać banalne, ale dla początkującego rysownika są one nieocenionym źródłem przydatnych informacji.

  • Znajdź swój własny styl. Początki są trudne i pewno większość rysunków będziesz odwzorowywał z istniejących już fotografii itp. Z czasem postaraj się jednak stworzyć coś własnego. Postaw na swoją indywidualność.
  • Nie spiesz się. Rysujesz nie po to, by wygrać wyścig ale dla własnej przyjemności. Po co ją więc szybko kończyć.
  • Jak narysować portret? Zacznij od owalu a dopiero później uzupełniaj pozostałe elementy. Stosuj zasadę od ogółu do szczegółu.
  • Jakich ołówków używać do rysowania? To zależy od ciebie. Warto jednak poeksperymentować z różnymi grubościami a nie sięgać np. tylko po HB.
  • Jak rysować postać? Najlepiej podzielić sobie sylwetkę na kilka proporcjonalnych części a następnie dorysowywać pozostałe elementy.

Na portalach internetowych znajdziemy szereg różnych mniej lub bardziej przydatnych porad dla rysowników. Warto z nich skorzystać zwłaszcza, gdy chcemy nauczyć się rysowania amatorsko, na własny użytek. W przeciwnym razie lepiej skorzystać z pomocy profesjonalisty.