Rysunek architektoniczny

Rysunkiem architektonicznym nazwiemy zarówno rysunek wykonany przez architekta, jak i  ten przedstawiający architekturę. Stanowi  podstawę kształcenia w liceach i technikach plastycznych, różnych wydziałach przy politechnikach i innych uczelniach technicznych. Przede wszystkim jest on jednak wykorzystywany na Akademii Sztuk Pięknych oraz kierunku architektura.

Wśród kandydatów na tego typu uczelnie ogromną popularnością cieszą się kursy rysunku architektonicznego.  Cena zajęć zależy od liczby godzin a także wielkości grupy szkoleniowej. Dla tych, którzy nie dysponują dosyć dużą sumą pieniędzy, coraz częściej oferuje się bezpłatne warsztaty rysunku architektonicznego.

Profesjonaliści polecają również szybkie i skuteczne intensywne kursy rysunku architektonicznego. Są one idealne dla tych, którzy dysponują większą liczbą wolnych godzin np. w wakacje czy ferie. Cena takiego kursu będzie wyższa, dlatego nie wszyscy mogą sobie na niego pozwolić.

Czego można nauczyć się na kursie czy szkoleniu z rysunku architektonicznego? Uczestnicy znajdują przede wszystkim odpowiedź na pytanie, co to jest rysunek architektoniczny. Ponadto zapoznają się z zasadami tworzenia perspektywy oraz jej rodzajami. Kolejne zajęcia zostają stopniowo rozszerzane o inne, bardziej specjalistyczne tematy, jak rysowanie brył, natury, krajobrazu itp.  Bardzo często w programie są również elementy rysunku odręcznego, na który często przeznaczany jest osobny kurs.

Na co zwracać uwagę przy wyborze dobrego kursu rysunku architektonicznego? Przede wszystkim na odpowiednio wykwalifikowaną kadrę. Powinni być nią czynni architekci, wykładowcy uczelni wyższych, absolwenci kierunków technicznych i architektury. Poza tym warto popytać znajomych czy poczytać opinię o danej szkole, akademii czy osobie prowadzącej kursy. Nie zawsze bowiem wysoka cena kursu, będzie gwarancją wysokich umiejętności osób, które je prowadzą.