Rysunek Mangi

Co to jest Manga? Dla wielu wciąż słowo to pozostaje nieznane, mimo iż popularnością cieszy się nieprzerwanie od wielu lat. Słowo to pochodzi z języka japońskiego i pierwotnie oznaczało sposób ozdabiania rycin. Obecnie używa się go na całym świecie na określenie japońskiego komiksu, rysunku, karykatury. Na rynku pojawia się coraz więcej ofert kursów rysowania w stylu Mangi.

Cechy charakterystyczne Mangi? Każdy chyba wie, jak wyglądają mangowe postacie, ale nie zaszkodzi krótkie przypomnienie.

Oczy. Postacie w stylu japońskim maja ogromne oczy, które okalają długie ciemne rzęsy. Oczy mogą być rysowane w różnych kolorach, w zależności od tego czy dana postać jest dobra czy demoniczna.

Włosy. Bohaterzy Mangi mogą mieć włosy tak dalece nierealne, jak wyobraźnia ich autora. Dozwolone są tutaj wszystkie barwy i odcienie, od zielonego, poprzez żółty i niebieski, po czarny. Długość włosów postaci mangowych również może być różna. Od nas zależy czy narysujemy włosy do ziemi czy łysą postać.

Nos. W zależności czy mamy do czynienia z postacią złą czy dobrą może być on wąski i zgrabny lub szeroki i garbaty.

Figura. W Mandze zdecydowanie zwraca uwagę postać kobieca. Dla mangaisty, czyli osoby rysującej postacie z japońskiego komiksu, poprawne narysowanie sylwetki żeńskiej to nie lada wyzwanie, ponieważ proporcje muszą być idealnie zachowane. To, co charakteryzuje mangowe postacie kobiece to duże, wydatne biusty, smukła sylwetka, talia osy oraz długie zgrabne nogi i średniej wielkości stopy.

Generalnie widać więc, że narysować w miarę dobrze mangową postać, wcale nie jest łatwym zadaniem. Z myślą o tych, którzy chcieliby to robić idealnie, powstają szkoły rysunku Mangi. Bezpłatny kurs rysunku Mangi, można także znaleźć w Internecie.